Dziś jest piątek, 22 marzec 2019. Imieniny: Katarzyny, Bogusława

Pielgrzymka na Węgry

2018-12-11
Zapraszamy na pielgrzymkę na Węgry w dniach 29 kwietnia do 4 maja 2019r. Wyjazd organizuje Archidiecezjalne Biuro Pielgrzymkowe Santiago i nasza parafia.
ARCHIDIECEZJALNE BIURO PIELGRZYMKOWE SANTIAGO 70-543 Szczecin ul. Św. Jakuba 1, tel./fax 914331196, 690322552, www.pielgrzymki.szczecin.pl biuro@sw-jakuba.pl

Majówka Eger Budapeszt Wiedeń
29.04-04.05.2019

Dzień 1 , 29.04.2019 Poniedziałek
Spotkanie przy Katedrze Szczecińskiej o godz. 04.40, wyjazd o godz. 5.00, przejazd na Słowację. Obiadokolacja i nocleg w Nowych Zamkach.

Dzień 2, 30.04.2019 Wtorek
Śniadanie, zwiedzanie -Zakola Dunaju – Esztegrom – kolebka katolicyzmu na Węgrzech, gdzie znajduje się największa i najważniejsza na Węgrzech Bazylika katolicka pw. Św. Wojciecha ,w tym mieście urodził się książe Vajk, który szerzej znany jest jako Król Stefan Przyjął on chrzest, schrystianizował kraj i otrzymał koronę od Papieża. Zwiedzanie Bazyliki oraz Msza Św. następnie przejazd do Visegradu gdzie znajdują się ruiny zamku, miejsce słynnych zjazdów królów w XIV w. i od 1991 roku miejsce spotkań „Grupy Wyszehradzkiej”. Następnie przejazd do Szentendre – miasta artystów, malowniczego miasteczka z kolorowymi domami i słynnym Muzeum Marcepana. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Egeru w hotelu SPA&Wellness****. Na miejscu do dyspozycji: kryte baseny z wodą termalną, sauny fińskie i aromatyczne, łaźnie parowe, kabiny: solna, śnieżna. Dla gości ręczniki i szlafroki.

Dzień 3, 01.05.2019 Środa
Śniadanie, całodniowe zwiedzanie Egeru , w programie m.in nawiedzenie drugiej pod względem wielkości Bazyliki w kraju pw. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty Św. Michała Archanioła i Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza Św. następnie spacer po mieście, Plac Dobo, Zamek, minaret, Kościół pw. Św. Antoniego gdzie znajduje się podarowana przez Polaków figurka Św. Kingi. Spacer po Dolinie Pięknej Kobiety. Powrót do hotelu SPA&Wellness, korzystanie z udogodnień hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4, 02.05.2019 Czwartek
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Budapesztu – całodniowe zwiedzanie stolicy, w programie m.in. Bazylika Św. Stefana- poświęcona pierwszemu chrześcijańskiemu władcy, Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką , Kościół Św. Macieja, Most Łańcuchowy, deptak Vaci, przejazd linią metra, uznawaną za najstarszą na kontynencie europejskim na Plac Bohaterów,. Park miejski z zamkiem Vajdahunyad. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Budapesztu.

Dzień 5, 03.05.2019 Piątek
Śniadanie, wykwaterowanie, krótka wizyta na hali targowej w Budapeszcie, następnie przejazd do Wiednia. Zwiedzanie stolicy Austrii. W programie m.in. objazd miasta tzw ringiem miasta : Opera, Muzea, Parlament, Teatr, Ratusz, Kościół Wotywny, spacer po starym mieście Hofburg – zimowa rezydencja Habsburgów, Kościół Augustianów, ulica Graben, Katedra Św. Szczepana, Msza Św. Czas wolny na spacer po ogrodach w letniej rezydencji Schonbrunn. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Wiednia.


Dzień 6, 04.05.2019 Sobota
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Wiednia : wizyta na Wzgórzu Kahlenberg , skąd Jan III Sobieski ruszył na odsiecz Wiednia, Kościół Św. Józefa , Msza Św. skąd nieopodal rozpościera się panorama miasta. Powrót do Szczecina. Planowana godzina powrotu w godzinach nocnych.

Cena : 1600 zł

Cena zawiera :
• Transport autokarem klasy turystycznej
• Hotele z wyżywieniem HB ( śniadania i obiadokolacje, pokoje 2,3 os), w niektórych hotelach napoje dodatkowo płatne do kolacji
• Ubezpieczenie ( TU EUROPA KL, NNW)
• Opiekę pilota
• Składkę UFG

Dodatkowo płatne w autokarze:
35 Eur (bilety wstępów, przewodnik miejski, taksy klimatyczne, wjazdy, parkingi )
*Kolejność wpłaty całości kwoty decyduje o kolejności wsiadania do autokaru
**kolejność zwiedzanych obiektów , może ulec zmianie