Dziś jest niedziela, 5 luty 2023. Imieniny: Agaty, Adelajdy

Schronienie dla uchodźcy

2022-03-13
Mieszkańcy Szczecina, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy proszeni są o kontakt z Urzędem Miasta - poniżej znajdą Państwo pomocne informacje.
W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na miejsca zakwaterowania dla uchodźców z Ukrainy, Urząd Miasta prowadzi nabór zgłoszeń od osób, które mają możliwość udostępnienia lokum na ten cel. Chodzi przede wszystkim o zakwaterowanie na okres co najmniej kilku miesięcy. Na stronie internetowej www.szczecinukrainie.szczecin.eu dostępny jest formularz, który należy wypełnić, dołączyć do zgłoszenia i przesłać na adres: mieszkania@cudzoziemcy.szczecin.eu
Można też zgłaszać się telefonicznie pod specjalnymi numerami telefonów: 665 112 349; 665 371 121 (numery czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 16).
Jednocześnie przypominamy, że uchodźcy z Ukrainy, którzy nie mają zapewnionego miejsca pobytu w Polsce powinni udać się do Punktu Recepcyjnego, adres: al. Piastów 40A, Szczecin, tel.: +48 696 03 11 80. Tam uzyskają informacje na temat pobytu w Polsce, zostaną skierowani do miejsca tymczasowego zakwaterowania, otrzymają ciepły posiłek, napój, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.