Start Duszpasterze Duszpasterze, którzy z nami byli
Duszpasterze, którzy z nami byli

Ks. mgr Jan Gierlach (w latach 2004-2006)

 

 

 

 

 

 

 

 

Śp. Ks. mgr Przemysław Redes (w latach 2006-2007)

 Został wyświęcony na kapłana 25 maja 2002r. w Szczecinie.

Przez 4 lat pracował w Świnoujściu, jako kapelan Stella Maris i wikariusz parafii pw. NMP Gwiazdy Morza w Świnoujściu. Od sierpnia 2006 roku został mianowany wikariuszem parafii Św. Mikołaja Biskupa w szczecinie, gdzie do ostatnich chwil niezłomnie posługiwał.
Od szeregu lat, maszerował w niebieskiej grupie Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę służąc swoją osobą, dobrym słowem, konferencjami.

Dnia 13 i 14 sierpnia 2007 roku w Szczecinie, Ks. Arcybiskup Zygmunt Kamiński przewodniczył uroczystościom pogrzebowym śp. ks. Przemysława Redesa, który zginął 22 lipca 2007 r. w wypadku pod Grenoble. 13 sierpnia (poniedziałek) o godz. 18.00 w parafii pw. św. Mikołaja, przy ulicy Golisza w Szczecinie, została odprawiona Msza św. i nieszpory żałobne. Główne uroczystości pogrzebowe odbyły się 14 sierpnia (wtorek). W tym dniu o godz. 11.00 w parafii pw. Świętej Rodziny, przy ulicy Królowej Korony Polskiej w Szczecinie, została odprawiona Msza św. pogrzebowa. Następnie kondukt udał się na Cmentarz Centralny. Około godz. 13.00 nastąpiło przejście przez bramę główną cmentarza do miejsca spoczynku. Ks. Przemysław Redes miał 31 lat.

 

 

 Ks. mgr Waldemar Woźny (25 sierpień 2007- 22 luty 2008)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ks. mgr Waldemar Piątek (22.02.2008 - 25.08.2010)

Zawołanie Prymicyjne:

"Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego" (1 Kor 2, 2)

 Historii słów kilka:

Od 24 czerwca 2oo2 Parafia Kamień Pomorski, pw. Świętego Ottona z Bambergu; proboszcz: Ks. mgr kanonik Dariusz Żarkowski

Od 25 sierpnia 2oo6 Parafia Szczecin Śródmieście, pw. Świętego Jana Chrzciciela; proboszcz: Ks. Aleksander Ziejewski

 Od 26 sierpnia 2oo7 Parafia Szczecin Niebuszewo, pw. Bożego Ciała; proboszcz: Ks. prałat Zdzisław Garbicz

Od 22 lutego 2008 parafia Św. Mikołaja Szczecin Żelechowo; proboszcz ks. mgr kanonik Ryszard Kamiński

Od 25 sierpnia 2010 parafia Św. Jerzego w Goleniowie; proboszcz ks. mgr kanonik Bogdan Schmidt

Od 28.09.2oo6 Kapelan Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP oraz Przewodniczący Duszpasterstwa Harcerzy "Gniazdo Orłów" w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej; zob.: www.gniazdoorlow.zachpomor.pl

 

 

 

Ks. mgr Andrzej Dernoga (25 sierpnia 2010 - 21 sierpnia 2011)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

Ks. mgr Marek Gajowiecki (21 sierpnia 2011 - 23 sierpnia 2015)

Dekretem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z dniem 21 sierpnia 2011 roku ks. Marek Gajowiecki został mianowany nowym wikariuszem parafii Św. Mikołaja w Szczecinie.