Start Młodzież Propozycja wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży
Propozycja wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży

Wakacje z Wartościami

Dla dzieci i młodzieży - aktywny wypoczynek, sport i rekreacja oraz edukacja i wychowanie na wakacyjnych obozach i koloniach językowych, rekolekcjach w kajaku, dniach formacyjnych i innych wydarzeniach.

 

Wakacyjne obozy i kolonie językowe skierowane są do dzieci i młodzieży (w wieku od 10 do 19 lat) pragnącej aktywnie pogłębiać znajomość języków obcych. Odbędą się m.in. w Krakowie, Pyzówce, Zamku Bierzgłowskim, Białym Dunajcu i w wielu innych miejscowościach. Na uczestników czeka zróżnicowany program zajęć. Codziennie przez pięć godzin pod okiem dyplomowanego nauczyciela młodzież ćwiczy w grupach: konwersacje, ćwiczenia słuchowe, a także bierze udział w grach i zabawach w języku obcym. Oprócz nauki, uczestnicy w zależności od miejsca obozu/koloni zwiedzą najsłynniejsze zabytki np. Krakowa. Program edukacyjny opracował oraz nadzoruje jego realizację wykładowca akademicki dr Marek Kuczyński - autor wielu podręczników do nauki języka angielskiego, w tym bestselleru pt. „Angielski dla Twoich potrzeb”.

 

Rekolekcje w kajaku, dni formacyjne i inne wakacyjne wydarzenia skierowane są do młodzieży powyżej 14 roku życia. W ramach turnusów odbędą się warsztaty oraz ćwiczenia dotyczące różnorodnej tematyki, między innymi z zakresu dobrych obyczajów (savoir-vivre), komunikacji interpersonalnej, organizowania inicjatyw, planowania własnego rozwoju. Ponadto w planie turnusów są także wspólne ogniska, zajęcia sportowe, wycieczki oraz inne atrakcje turystyczne.

 

Celem inicjatyw wakacyjnych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest nie tylko wypoczynek czy nauka języków obcych, ale również wychowanie dzieci i młodzieży oparte na wartościach, takich jak Bóg, Honor i Ojczyzna. Uczestnictwo w tego rodzaju przedsięwzięciach jest dla młodego człowieka bardzo pożyteczną formą spędzenia wolnego czasu, połączoną z aktywnością intelektualną i fizyczną.

 

Więcej na temat Wakacji z KSM na www.zg.ksm.org.pl oraz w biurze Stowarzyszenia czynnym od poniedziałku do piątku w Zielonej Górze przy ul. Aliny 7, tel.(68) 453 92 73 tel./fax. (68) 453 92 74     

 

Zdjęcia z poprzednich lat: