Dziś jest poniedziałek, 23 maj 2022. Imieniny: Iwony, Emilii

Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022

III Niedziela Wielkanocna

1. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W poniedziałek o godz. 13:00 Msza św. pogrzebowa śp. Wandy Mazur z ul. Rugiańskiej. Po Mszy św. będzie dostępny autokar na cmentarz. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

3. We wtorek przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00. W piątek święto św. Filipa i Jakuba – Msze św. o godz. 7:00, 17:00 i 18:00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi o godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

5. Dzisiaj Niedziela Biblijna, którą rozpoczynamy tydzień biblijny. Po Mszy św. można wziąć kartkę z numerem rozdziału Pisma Świętego do czytania podczas tygodnia biblijnego.

6. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Gość Niedzielny Extra z dodatkiem o Ojcu Pio.

9. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas.

10. Nadal można przygotować Paczkę dla Ukrainy. Lista produktów jest dostępna na stronie internetowej. Można wziąć również karton do spakowania darów.

11. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz