Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Jutro obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00.

3. Od 2 listopada rozpoczynamy modlitwę wypominkową trwającą do 27 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na wyposażenie plebanii. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę o godz. 8:30 odwiedziny chorych przez ks. Grzegorza. O godz. 18:00 Msza św. sprawowana w intencji Żywego Różańca oraz nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic różańcowych

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz kalendarze misyjne. Dostępne są również miody wielokwiatowe i nawłociowe z Czaplina Małego k. Cerkwicy.

7. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz