Dziś jest wtorek, 19 styczeń 2021. Imieniny: Henryka, Mariusza

Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. dr Marcin Szczodry. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej codziennie pół godziny przed Mszą św. W piątek przeżywać będziemy uroczystość św. Mikołaja. Msze św. z kazaniem odpustowym o godz. 9:00 i 18:00.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom medaliki.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W sobotę odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 8:30, a po Mszy św. sprawowanej w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Podobnie jak w latach poprzednich 4 stycznia o godz. 18:00 na hali Netto Arena odbędzie się koncert ewangelizacyjny i charytatywny „Betlejem w Szczecinie” pt. „Głośna Noc”. Ceny biletów wynoszą 50 zł, 60 zł i 80 zł. Projekt wesprzeć można również poprzez zakup albumu pt. „Jak w Betlejem”. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Zamówienia na poszczególne bilety oraz płyty można składać w sklepiku parafialnym.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Są też do nabycia miody z Czaplina Małego k/Cerkwicy.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz