Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 02.01.2022

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na Msze św. kolędowe o godz. 16:30, które sprawowane będą w intencji parafian. Msze święte rozpoczniemy w poniedziałek 3 stycznia. Program dostępny jest w gablocie przed wejściem do kościoła i na stronie internetowej.

3. We wtorek o godz. 10:00 Msza św. pogrzebowa śp. Lucjusza Skrzypczaka z ul. Rugiańskiej, w środę o godz. 7:30 Msza św. pogrzebowa śp. Józefa Małego z ul. Ludowej, w środę o godz. 8:00 Msza św. pogrzebowa śp. Marianny Grabowskiej z ul. Lubeckiego. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. We wtorek o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Podczas Mszy św. sprawowanych w tym dniu jak w każdą niedzielę, tradycyjnie poświęcimy wodę, kadzidło i kredę. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na pomoc misjonarzom polskim.

6. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego – podczas Mszy św. o godz. 12:30 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

7. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego.

10. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz