Dziś jest poniedziałek, 10 sierpień 2020. Imieniny: Borysa, Filomeny

Ogłoszenia duszpasterskie 02.09.2018

XXII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze św. niedzielne z udziałem dzieci o godz. 12:30. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Msza św. dla młodzieży, a w szczególności osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania o godz. 18:00. We wtorek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci mających w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii św.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godziny 16:30, o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci.

4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11:00 gościć będziemy Ks. Bp. Davida Tencera z Reykjaviku w Islandii.

5. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w par. pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Miłujcie się. W sprzedaży są również miody akacjowe i wielokwiatowe z Mieszkowic.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz