Dziś jest piątek, 6 grudzień 2019. Imieniny: Mikołaja, Jaremy

Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Augustyn Lewandowski – trynitarz. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej codziennie pół godziny przed Mszą św. W czwartek przeżywać będziemy uroczystość św. Mikołaja. Msze św. z kazaniem odpustowym o godz. 9:00 i 18:00.

3. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 oraz spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

4. W środę zapraszamy wszystkich ministrantów na Mszę św. o godz. 18:00 oraz spotkanie.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

6. W sobotę organizujemy wyjazd dla dzieci na Lagunę. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

7. W sobotę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy medaliki dzieciom z klas III.

9. Podobnie jak w latach poprzednich 6 stycznia o godz. 18:00 na hali Netto Arena odbędzie się koncert ewangelizacyjny i charytatywny „Betlejem w Szczecinie”. Ceny biletów wynoszą 50 zł, 60 zł i 80 zł. Projekt wesprzeć można również poprzez zakup albumu pt. „Jak w Betlejem” w cenie 40 zł albo cegiełek o wartości 20 zł lub 50 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów, płyt i cegiełek wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży. Zamówienia na poszczególne bilety oraz płyty można składać w sklepiku parafialnym.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

11. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Anioła Stróża, Różańca, Miłujcie się. Nabyć można również kalendarze na 2019 rok oraz książka o św. Mikołaju. Dostępne są już również kartki świąteczne, świece Caritas i opłatki. W sprzedaży są również miody z Mieszkowic.

12. W przyszłą niedzielę podczas odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodzież z warsztatów terapii zajęciowej z Gorzkowa k. Mieszkowic.

13. Za tydzień przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Kościoła na Wschodzie.

14. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz