Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 03.10.2021

XXVII Niedziela zwykła

1. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałek i środę. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym.

3. Dzisiaj gościmy ojca misjonarza Sebastiana, który głosi kazania i rozprowadza kalendarze misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.

4. We wtorek o godz. 17:00 ks. Abp. Andrzej Dzięga dokona konsekracji kościoła pw. św. Siostry Faustyny przy ul. Ogrodniczej w Szczecinie. Ksiądz proboszcz serdecznie zaprasza do udziału w tej uroczystości.

5. Parafia Archikatedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza wszystkie osoby stanu wolnego na rekolekcje dla Singli „Wybieram Miłość” prowadzone przez o. Adama Szustaka. Odbędą się one w dniach 6-7 października br.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Dostępny jest miód z Mieszkowic.

8. W przyszłym tygodniu obchodzimy XXI Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii, również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz