Dziś jest niedziela, 5 luty 2023. Imieniny: Agaty, Adelajdy

Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022

II Niedziela Adwentu

1. Trwa Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Stanisław Szlijan. Msze św. z nauką rekolekcyjną w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej codziennie pół godziny przed Mszą św. Wtorek jest również dniem odpustu parafialnego.

3. W poniedziałek o godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa śp. Jadwigi Jankowskiej z ul. Komuny Paryskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom medaliki.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Extra z dodatkiem o św. Faustynie i Małego Gościa Niedzielnego. Dostępne są również miody z Mieszkowic i kalendarze misyjne. W sprzedaży są też książki autorstwa o. Augustyna Lewandowskiego pt. „Smakując życie”. Dostępne są również opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

9. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz