Dziś jest sobota, 24 luty 2024. Imieniny: Macieja, Bogusza

Ogłoszenia duszpasterskie 05.11.2023

XXXI Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Rozpoczęliśmy modlitwę wypominkową trwającą do 21 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na utrzymanie parafii. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy książeczki dzieciom pierwszokomunijnym.

4. W sobotę obchodzimy Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00. W katedrze o godz. 10:00 Ks. Abp Andrzej Dzięga będzie przewodniczył Mszy świętej w intencji Ojczyzny.

5. Biuro parafialne w ciągu najbliższych dwóch tygodni czynne będzie jedynie po Mszach świętych. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (probrk@wp.pl).

6. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt można przynosić przez cały dzień 7 listopada i 8 listopada do godz. 8:30 na parking przy kościele po stronie zakrystii. Przy wyjściu z kościoła są dostępne ulotki.

7. Skauci Europy zapraszają na śpiewy patriotyczne w niedzielę 12 listopada do auli szkół salezjańskich przy ul. Ku Słońcu 124 po Mszy św. o godz. 11:30.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz Trwajcie w Miłości. Dostępne są miody z Mieszkowic oraz kalendarze misyjne na rok 2024.

10. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz