Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 06.09.2020

XXIII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec. Do święta Podwyższenia Krzyża Świętego przygotowujemy się przez nowennę odmawianą po Mszy św. wieczornej.

2. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci na Mszę św. niedzielną o godz. 12:30, a młodzież o godz. 18:00. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, za tydzień natomiast poświęcenie krzyży. Każdego, kto chciałby śpiewać w scholii dziecięcej zapraszamy na plebanię na próby w niedziele o godz. 11:00.

3. We wtorek przypada święto Narodzenia NMP, zapraszam na Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Ponowimy akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu NMP.

4. W poniedziałek o godz. 10:30 Msza św. pogrzebowa za śp. Reginę Czarnecką z ul. Rugiańskiej, a we wtorek o godz. 10:00 za śp. Leokadię Tuteję z ul. Willowej. Rodzinom zmarłych składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

5. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się. Dostępne są również miody: rzepakowy i akacjowy z Mieszkowic.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz