Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 08.11.2020

XXXII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Rozpoczęliśmy modlitwę wypominkową trwającą do 27 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na utrzymanie parafii. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne młodzież z klas 8.

4. We wtorek o godz. 8:00 Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisławę Olszewską-Leję, z ulicy Tomaszowskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

5. W środę obchodzimy Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.

6. W piątek 13 listopada rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz kalendarze misyjne. Dostępne są również miody wielokwiatowe i nawłociowe z Czaplina Małego k. Cerkwicy.

9. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek Caritas na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

10. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz