Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 10.12.2023

II Niedziela Adwentu

1. Trwa Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek na litanię do św. Mikołaja, we wtorek na koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie we wtorki i czwartki.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom medaliki.

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.

4. Możemy wziąć udział w akcji Paczuszka dla Maluszka, czyli dla domów dziecka, domów małego dziecka, domów samotnej matki, hospicjów i podopiecznych Fundacji Małych Stópek. Wystarczy wziąć z kościoła bombkę, skompletować wymienione na niej produkty i przynieść gotową paczkę do kościoła.

5. W tym roku przypada 53. rocznica śmierci Ofiar Grudnia’ 70. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 11:45 na modlitwę przed bramą Stoczni.

6. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego z dodatkiem Historia Kościoła i Małego Gościa Niedzielnego oraz Trwajcie w Miłości. W sprzedaży są miody z Mieszkowic oraz kalendarze misyjne na rok 2024. Dostępne są również kartki świąteczne, opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

9. Za ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz