Dziś jest piątek, 6 grudzień 2019. Imieniny: Mikołaja, Jaremy

Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018

XXXII Niedziela zwykła

1. Rozpoczęliśmy modlitwę wypominkową trwającą do 28 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na wyposażenie plebanii. W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie parafialnej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

2. Dzisiaj w katedrze po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Ojczyzny odbędzie uroczysty koncert w 100-lecie niepodległości Polski „Światło Niepodległości – w Hołdzie Niepodległej”. Początek koncertu o godz. 19:00. Udział w koncercie weźmie czterech organistów z Akademii Sztuki, w tym p. Julita Cieślak, która wykona fragmenty Improwizacji na temat Święty Boże Mieczysława Surzyńskiego. Pani Julita będzie również dyrygować chórem męskim „Słowiki 60”, w utworach „Pożegnanie” Feliksa Nowowiejskiego oraz „Pieśń rycerska” Stanisława Moniuszki.

3. Zapraszamy na wspólne jubileuszowe śpiewanie pieśni patriotycznych dzisiaj o godzinie 18:00 w Parku Nadratowskiego (park między pl. Matki Teresy z Kalkuty i Parkiem Żeromskiego).

4. W piątek przypada wspomnienie NMP Ostrobramskiej. Msza św. odpustowa w par. MB Ostrobramskiej, na którą ks. proboszcz serdecznie zaprasza o godz. 18:00.

5. W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów.

6. W niedziele po Mszy św. o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży.

7. W sobotę o godz. 16:00 zapraszamy na koncert amatorskiego chóru opery, który poprowadzi p. dr Małgorzata Bornowska. W programie „Msza polska” Jana Maklakiewicza.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Różańca, Anioła Stróża i Miłujcie się. W sprzedaży są również miody akacjowe i wielokwiatowe z Mieszkowic.

10. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz