Dziś jest czwartek, 18 kwiecień 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020

XXIV Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Zapraszamy dzieci na Mszę św. niedzielną o godz. 12:30, a młodzież o godz. 18:00. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie krzyży. Każdego, kto chciałby śpiewać w scholi dziecięcej zapraszamy na plebanię na próby w niedziele o godz. 11:00.

3. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z STO.

4. Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszam na Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Natomiast w piątek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, Msze św. o godz. 7:00 i 18:00 – odpust w sąsiedniej parafii.

5. Zapraszamy na centralne obchody Święta Podwyższenia Krzyża w poniedziałek, które odbędą się w katedrze pod przewodnictwem Ks. Abp. Metropolity Andrzeja Dzięgi. Modlitwa rozpocznie się liturgią Mszy św. o godz. 18:00. Po liturgii nastąpi Diecezjalna Droga Krzyżowa i adoracja Krzyża z możliwością indywidualnego podejścia do Krzyża. Modlitwa ta będzie stanowić II stację przygotowań do Jubileuszu 2000-lecia Zbawienia i Odkupienia, obchodzonego w 2033 r.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się. Dostępne są również miody: rzepakowy i akacjowy z Mieszkowic.

8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na KUL i WT US.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz