Dziś jest poniedziałek, 10 sierpień 2020. Imieniny: Borysa, Filomeny

Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018

XXVIII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Trwa październik, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorki i czwartki.

2. W poniedziałek o godz. 18:00 Msza św. oraz spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII.

3. We wtorek o godz. 15:30 na plebanii spotkanie Żywego Różańca.

4. W sobotę o godz. 10:00 spotkanie ministrantów.

5. W niedziele po Mszy św. o 18:00 spotkanie dla młodzieży.

6. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Anioła Stróża i Miłujcie się. W sprzedaży są również miody akacjowe i wielokwiatowe z Mieszkowic.

9. Dzisiaj przypada XVIII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

11. Moi drodzy na koniec chciałbym zwrócić Waszą uwagę na to, że za tydzień mamy wybory samorządowe. Być może wiecie, a jeśli nie to miło mi poinformować, że nasz Paweł startuje w tych wyborach, jako reprezentant naszej społeczności. To ważne, aby iść do wyborów, to ważne aby oddać głos na ludzi, których znamy, których możemy ocenić po tym co robią, czego dokonali. Taki jest sens wyborów samorządowych, w których mamy przywilej głosować na tych, których znamy.
Dlatego prosimy o wsparcie dla Pawła Foleżyńskiego, który bierze udział w wyborach z komitetu wyborczego bezpartyjnych prezydenta Piotra Krzystka.
A jeśli ktoś nie zna Pawła, chciałby dowiedzieć się czegoś bliżej o mieście zapraszamy na spotkanie z Pawłem i prezydentem Piotrem Krzystkiem, które odbędzie się w naszej parafii w najbliższą środę 17 października o godz. 19.00 w salce w domu parafialnym.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz