Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021

XXXIII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Rozpoczęliśmy modlitwę wypominkową trwającą do 21 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na utrzymanie parafii. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

3. We wtorek przypada wspomnienie NMP Ostrobramskiej. Msza św. odpustowa w par. MB Ostrobramskiej, na którą ks. proboszcz serdecznie zaprasza o godz. 18:00

4. W środę o godz. 10:00 Msza św. pogrzebowa śp. Henryka Góralskiego z ul. Lubeckiego. Rodzinie zmarłego składamy chrześcijańskie wyrazy współczucia.

5. W czwartek o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, do której przygotowujemy się podczas nowenny.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i książkę „Mikołaj święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry” oraz miód nawłociowy z Czaplina Małego koło Cerkwicy.

9. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii, również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz