Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020. Imieniny: Lukrecji, Weroniki

Ogłoszenia duszpasterskie 15.03.2020

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania nabożeństw cotygodniowych zgodnie z dotychczasowym harmonogramem. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową po Mszy św. wieczornej, a w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

2. Dzisiaj w ramach pomocy misjonarzom Ad Gentes gościmy ks. Mirosława Wąsiewicza z Ukrainy, którego pracę misyjną wesprzemy modlitwą i ofiarami.

3. We wtorek o godz. 11:30 Msza św. pogrzebowa śp. Jadwigi Formella z ul. Komuny Paryskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.

5. Ze względu na trwającą kwarantannę zapowiadany na dzisiaj koncert chóru „Słowiki 60” zostaje odwołany.

6. Informujemy, że na czas kwarantanny spotkania formacyjne dla młodzieży zostają zawieszone. O wznowieniu spotkań informować będziemy na bieżąco podczas ogłoszeń duszpasterskich, a także na parafialnej stronie internetowej i profilu na Facebooku.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, dostępne są również świece i baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz