Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 15.10.2023

XXVIII Niedziela zwykła

1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek i czwartek. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na koncert Chóru Wykładowców Kolegium Muzycznego i szkół muz. Lwowa „Barwy”. Zespół swoim śpiewem uświetni oprawę muzyczną Mszy św., a po jej zakończeniu wykona jeszcze kilka utworów. Po koncercie będzie możliwość wsparcia chóru datkami do puszek.

3. W środę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

4. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.

5. W tym roku, po raz pierwszy w kościele pw. Św. Jana Pawła II zainaugurowane zostaną Spotkania Społeczne u św. Jana Pawła II. Okazją jest uroczystość Patrona, którą obchodzimy w tym roku w niedzielę 22 października. We wtorek o godz. 17:30 prelekcja prof. Pawła Skibińskiego z Uniwersytetu Warszawskiego pt.: Nauczanie Jana Pawła II w czasach laicyzacji. W środę o godz. 17:30 odbędą się trzy prelekcje profesorów US: prof. Anna Murawska: Edukacja troską o nadzieję. Kontekst myśli Jana Pawła II, prof. Piotr Briks: Pielgrzymki Jana Pawła II do Ziemi Świętej prof. Maciej Drzonek: Jan Paweł II wobec integracji europejskiej. Po prelekcjach przewidziany jest czas na pytania i dyskusję. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.

6. Za tydzień, jak co roku, prowadzone będzie liczenie wiernych.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Są już dostępne kartki na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na utrzymanie parafii.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli (numery z dwóch tygodni), Gościa Niedzielnego, Gościa Extra i Małego Gościa Niedzielnego oraz Trwajcie w Miłości. Dostępne są miody z Mieszkowic oraz kalendarze misyjne na rok 2024.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

11. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz