Dziś jest czwartek, 18 kwiecień 2024. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Ogłoszenia duszpasterskie 15.11.2020

XXXIII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Trwa modlitwa wypominkowa trwającą do 27 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na utrzymanie parafii. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

3. W poniedziałek o godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisława Antosika. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. Ze względu na obecną sytuację wtorkowe spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi nie odbędzie się.

5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, do której przygotowujemy się podczas nowenny.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz kalendarze misyjne. Dostępne są również miody wielokwiatowe z Czaplina Małego k. Cerkwicy.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz