Dziś jest sobota, 30 maj 2020. Imieniny: Feliksa, Ferdynanda

Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018

III Niedziela Adwentu

1. Jutro rozpoczyna się okres bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i gimnazjum.

3. W piątek zapraszamy wszystkich ministrantów na Mszę św. o godz. 18:00, a po niej na spotkanie opłatkowe.

4. Zachęcamy do udziału w corocznym przybyciu do Szczecina Betlejemskiego Światła Pokoju. Jego przekazanie szczecinianom nastąpi w sobotę o godz. 17:00 na Placu Lotników, koło pomnika Bartolomeo Colleoniego. Prosimy o zabranie lampionów umożliwiających bezpieczne dostarczenie Światła do domów. U nas w kościele będzie ono dostępne od niedzieli.

5. Aktywna Mama zaprasza na koncert charytatywny w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w domu parafialnym. Wystąpi kameralne trio z repertuarem świątecznym. Przy wejściu będzie można wesprzeć bezdomne zwierzaki datkiem dowolnej wielkości.

6. W sobotę 5 stycznia w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd „Cicha Noc” w wykonaniu chóru oraz orkiestry kameralnej Opery na Zamku. Bilety w cenach 15 zł do nabycia w sklepiku parafialnym.

7. Podobnie jak w latach poprzednich 6 stycznia o godz. 18:00 na hali Netto Arena odbędzie się koncert ewangelizacyjny i charytatywny „Betlejem w Szczecinie”. Ceny biletów wynoszą 50 zł, 60 zł i 80 zł. Zamówienia można składać w sklepiku parafialnym.

8. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. na plebanii odbywa się kiermasz adwentowy. Można nabyć wędliny tradycyjnej wędzarni firmy „Górna” p. Romana Balewicza, domowy chleb, pierniki, włoskie przysmaki, a w szczególności sery, jak również ozdoby świąteczne

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Miłujcie się. Nabyć można również kalendarze na 2019 rok oraz książka o św. Mikołaju. Dostępne są już również kartki świąteczne, świece Caritas i opłatki. W sprzedaży są również miody z Mieszkowic.

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz