Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2024

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży (szczególnie z klas VIII) po Mszy św. wieczornej. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Jak co tydzień przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Maciej Babicki. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna codziennie do środy o godz. 7:30 i 17:00. Zakończenie rekolekcji w środę. We wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Wchodząc do kościoła będziemy mogli nabyć palmy wykonane przez naszych parafian, a ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Z tego względu prosimy o przyniesienie materiałów do wykonania palm, szczególnie bukszpanu, do czwartku włącznie. W piątek o godz. 8:00 zapraszamy Panie do przygotowywania palm.

4. Dzisiaj odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

5. W poniedziałek o godz. 13:30 Msza św. pogrzebowa śp. Celiny Lubeckiej z ul. Rugiańskiej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

6. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00.

7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Trwajcie w Miłości. W sprzedaży są świece, baranki i kartki świąteczne Caritas oraz miody akacjowe i lipowe z Mieszkowic a także książki Magdaleny Wolińskiej-Riedi: „Z Watykanu w świat” oraz „Zdarzyło się w Watykanie” z autografami autorki.

9. Za ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz