Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 18.03.2018

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, a dla młodzieży Drogę Krzyżową z okazją do spowiedzi o godz. 19:15. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Zapraszam na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek na litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 zapraszam na wspólny różaniec.

2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00.

3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Wchodząc do kościoła będziemy mogli nabyć palmy wykonane przez naszych parafian, a ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Z tego względu prosimy o przyniesienie materiałów do wykonania palm, do czwartku włącznie. W piątek zapraszamy Panie do wykonania palm, od godziny 8:00.

4. W sobotę odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 8:30.

5. W sobotę o godz. 10:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów.

6. W sobotę o godz. 18:30 zapraszamy na naukę przed chrztem.

7. Komunikaty Kurii Metropolitalnej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego. W sprzedaży są kartki świąteczne, baranki, świece Caritas.

10. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. odbywa się kiermasz świąteczny. Podobnie jak w adwencie można nabyć wędliny tradycyjnej wędzarni firmy „Górna” p. Romana Balewicza, domowy chleb, pierniki, włoskie przysmaki, a w szczególności sery, jak również ozdoby świąteczne.

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz