Dziś jest niedziela, 5 luty 2023. Imieniny: Agaty, Adelajdy

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022

IV Niedziela Adwentu

1. Kończymy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Możliwość spowiedzi przed Świętami od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W środę o godz. 17:00 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania.

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy wspólnie z o. Augustynem Lewandowskim przeżywać jego 25-lecie przyjęcia święceń kapłańskich.

4. W piątek wieczorem dostępne będzie w kościele Betlejemskie Światełko Pokoju, które możemy zabrać do domów. W sobotę, w Wigilię zapraszam na Mszę św. rano o godz. 9:00 – nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.

5. W niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszam na Msze św. pasterskie w sobotę o godz. 22:00 i 24:00. Msza św. chrzcielna w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 12:30.

6. Jak co roku prowadzona jest akcja Paczuszka dla Maluszka. Na choince dostępne są bombki, które można wziąć do domu, a następnie przynieść wykonaną paczkę.

7. Osoby, które chciałyby ofiarować choinki do kościoła proszone są o zgłaszanie się do zakrystii.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dostępne są również kalendarze misyjne i książki autorstwa o. Augustyna Lewandowskiego pt. „Smakując życie”. Dostępne są również opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

10. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodzież z WTZ z Goszkowa/Mieszkowic

11. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz