Dziś jest niedziela, 4 czerwiec 2023. Imieniny: Franciszka, Karola

Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Jak co tydzień przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę przed Mszą św. o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w środę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne oraz w piątek na drogę krzyżową po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku wygłosi ks. dr Piotr Herok, pracownik Sądu Biskupiego Diecezji Opolskiej.

4. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w tych dniach o godz. 7:00 i 18:00. W sobotę obchodzimy Dzień Świętości Życia, podczas Mszy św. będzie można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
W tym dniu również w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 18:00 odbędzie się Msza św. w intencji obrony życia, z podjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego.

5. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Trwajcie w miłości. Dostępne są również kartki świąteczne, baranki wielkanocne i świece Caritas oraz książki autorstwa o. Augustyna Lewandowskiego pt. „Smakując życie”.

8. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz