Dziś jest poniedziałek, 10 sierpień 2020. Imieniny: Borysa, Filomeny

Ogłoszenia duszpasterskie 19.08.2018

XX Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W poniedziałek o godz. 12:30 Msza św. pogrzebowa za śp. Janinę Czerniejewską z ulicy Wilczej. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

3. W piątek przypada święto św. Bartłomieja Apostoła. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00 i 18:00.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej. Dzień ten będzie dla nas również dniem wizytacji biskupiej. Na każdej Mszy św. będziemy gościć ks. bp Henryka Wejmana.

5. Organizujemy pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 27-29 września. Zapisów na listę rezerwową można dokonać w zakrystii.

6. W dniach 23-25 sierpnia (czwartek-sobota) odbędzie się pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Tegorocznym hasłem jest „Głos Miłosierdzia – rekolekcje w drodze na 130. rocznicę urodzin Orędownika Miłosierdzia – bł. Michała Sopoćki”. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Miłujcie się. W sprzedaży są również książki pt. „Jak to naprawdę z Mikołajem było” oraz miody akacjowe i lipowe z Mieszkowic.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz