Dziś jest niedziela, 11 kwiecień 2021. Imieniny: Filipa, Leona

Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Jacek Mankielewicz. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:00 i 18:00 na Msze św. z nauką rekolekcyjną. Okazja do spowiedzi we wtorek i środę od godz. 8:30 i 17:00.

3. We wtorek o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa śp. Czesława Piekarskiego. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. W czwartek o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.

6. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Wchodząc do kościoła będziemy mogli nabyć palmy wykonane przez naszych parafian, a ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Z tego względu prosimy o przyniesienie materiałów do wykonania palm, do czwartku włącznie.

7. W najbliższą sobotę o godz. 18:45 zapraszamy na koncert specjalny w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie, odbywającego się pod hasłem „Ojcze, w Twoje ręce, powierzam ducha mego”.

8. Komunika Kurii Metropolitalnej.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer: Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego Extra. Dostępne są również kalendarze misyjne, płyty zespołu TGD, książki o św. Józefie, książka Pawła Milcarka „Polska Chrześcijańska Kamienie Milowe” oraz kartki świąteczne i świece Caritas na stół wielkanocny.

11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez naszych parafian.

12. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz