Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020. Imieniny: Lukrecji, Weroniki

Ogłoszenia duszpasterskie 22.07.2018

XVI Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W środę o godz. 10:00 Msza św. pogrzebowa z ciałem za śp. Wandę Szwed z ul. Rugiańskiej 12. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

3. W sobotę o godz. 17:30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową przed koronacją obrazu MB Częstochowskiej oraz Mszę św. o godz. 18:00 do parafii św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w ramach spotkań dekanalnych.

4. W poniedziałek przypada święto św. Brigidy, współpatronki Europy, a w środę święto św. Jakuba. Msze św. w tych dniach o godz. 7:00 i 18:00. W środę obchodzimy również wspomnienie św. Krzysztofa – tradycyjnie po Mszy św. o godz. 18:00 poświęcimy pojazdy. W czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

5. Dzisiaj przypada 11 rocznica wypadku pod Grenoble. Otoczmy swoją modlitwą tych, którzy zginęli w wypadku oraz ich rodziny.

6. Komunikaty Kurii Metropolitalnej.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Miłujcie się. W sprzedaży są również książki pt. „Jak to naprawdę z Mikołajem było” oraz miody akacjowe i lipowe z Mieszkowic.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz