Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 22.11.2020

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W piątek o godz. 17:30 zakończymy modlitwę wypominkową. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

3. W środę o godz. 10:00 Msza św. pogrzebowa za śp. Anielę Grodecką z ul. Willowej, a w czwartek o 13:00 za śp. Antoniego Staskę z ul. Golisza. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. Ze względu na obecną sytuację wtorkowe spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych nie odbędzie się.

5. Za tydzień w niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz świece Caritas. Dostępne są również miody wielokwiatowe z Czaplina Małego k. Cerkwicy.

8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz