Dziś jest czwartek, 4 czerwiec 2020. Imieniny: Franciszka, Karola

Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019

IV Niedziela Adwentu

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Osoby, które chciałyby skorzystać ze spowiedzi zapraszamy w poniedziałek od godz. 17:00 oraz w wigilię od godz. 8:00.

3. W poniedziałek wieczorem dostępne będzie w kościele Betlejemskie Światełko Pokoju, które można będzie zabrać do domów i postawić na stole wigilijnym.

4. W środę obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Rozpoczniemy ją we wtorek Mszami św. pasterskimi odprawionymi o godz. 22:00 i 24:00, następne Msze św. w środę i czwartek jak w każdą niedzielę. Msza św. chrzcielna w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 12:30. We wtorek Msza św. o godz. 9:00 – nie będzie Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00.

5. W tym tygodniu przypadają następujące święta: w czwartek św. Szczepana, w piątek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w sobotę św. Młodzianków. Przyszła niedziela zwana jest Niedzielą Świętej Rodziny – będzie możliwość odnowienia ślubów przez małżonków.

6. W piątek o godz. 12:00 Msza św. pogrzebowa śp. Mirosława Hawrylczuk z ul. Rugiańskiej. Rodzinie zmarłego składamy chrześcijańskie wyrazy współczucia.

7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską, czyli kolędę:
Niedziela – 29 grudnia 2019: ul. Komuny Paryskiej 2/3, 1, 1a, 46-59 oraz 4, 5, 4a
Kolędę rozpoczynamy od godz. 16:00 w soboty i niedziele od godz. 15:00. Kończymy ok. 21:00. Zaczynamy od numerów niższych, a w wieżowcach od dołu. Dzień wcześniej ministranci będą zawiadamiać o kolędzie.

8. Podobnie jak w latach poprzednich 4 stycznia o godz. 18:00 na hali Netto Arena odbędzie się koncert ewangelizacyjny i charytatywny „Betlejem w Szczecinie” pt. „Głośna Noc”. Ceny biletów wynoszą 50 zł, 60 zł i 80 zł. Zamówienia na poszczególne bilety oraz płyty można składać w sklepiku parafialnym.
Dostępne są już również bilety na koncert Opery na Zamku pt. „Cicha noc”, który będzie miał miejsce 4 stycznia o godz. 19:30 u nas w kościele. Bilety do nabycia w sklepiku.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Są też do nabycia miody z Czaplina Małego k/Cerkwicy. W sprzedaży jest dostępny również kalendarz misyjny na rzecz budowy kościoła w Kamerunie.

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz