Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023

III Niedziela Wielkanocna

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec. Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Zapraszam na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

2. Zapraszamy na próbę dzieci pierwszokomunijne z SP 18 we wtorek i czwartek o godz. 16:30, a dzieci pierwszokomunijne z pozostałych szkół w poniedziałek i środę o godz. 16:30. Dzieci ze Szkoły Społecznej STO zapraszamy we wtorek i czwartek o godzinie 15:00.

3. Dzisiaj odbędzie się w Szczecinie kolejny Marsz dla Życia, który pod hasłem „CYWILIZACJA ŻYCIA" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Archikatedry. Po Marszu dla Życia w Archikatedrze będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. Dzisiaj Niedziela Biblijna, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny, obchodzony pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

5. W czwartek, 27 kwietnia br., będziemy obchodzić 2. rocznicę śmierci Śp. Ks. Biskupa Jana Gałeckiego; w sobotę, 29 kwietnia br., 16. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 13. rocznicę śmierci Śp. Ks. Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie o godz. 18.00 zostaną odprawione Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Ich Miłosierdziu Bożemu.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Trwajcie w miłości. Dostępne są również książki o. Augustyna Lewandowskiego pt. „Smakując życie”. W sprzedaży są cegiełki o nominałach 20, 50 i 100 zł na budowę kościoła polskiej błogosławionej Marianny Biernackiej w Grodnie.

8. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz