Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020. Imieniny: Lukrecji, Weroniki

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2018

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, a dla młodzieży o godz. 19:00. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Zapraszam na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek na litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Za tydzień w III niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jarosław Grybko, proboszcz Niekłończycy.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę odwiedziny chorych w domach z Komunią św. od godz. 8:30, przed Mszą św. o godz. 18:00 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

4. W piątek o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa z ciałem za śp. Henryka Cichockiego z ulicy Komuny Paryskiej. Rodzinie zmarłego składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia. Po Mszy św. możemy na cmentarz pojechać autokarem. Po skończonej ceremonii będzie można wrócić tym samym autokarem.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, L’Osservatore Romano. W sprzedaży są kartki świąteczne.

7. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz