Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 25.02.2024

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży (szczególnie z klas VIII) po Mszy św. wieczornej. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Jak co tydzień przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi o godz. 16:30. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 18:00 Msza św. sprawowana w intencji Żywego Różańca. Odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę 9 marca.

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 w czwartek na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.

4. W poniedziałek o godz. 17:00 Msza św. pogrzebowa śp. Adama Kopeć. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

5. Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Wolińską-Riedi w sobotę o godz. 18:30.

6. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Trwajcie w Miłości. W sprzedaży są świece i baranki świąteczne oraz miody z Mieszkowic.

8. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę „Ad Gentes”. W tym roku pod hasłem ”W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. Przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek.

9. Za ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz