Dziś jest niedziela, 16 czerwiec 2024. Imieniny: Aliny, Justyny

Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Jak co tydzień przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. dr Piotr Herok, pracownik Sądu Biskupiego Diecezji Opolskiej. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9:00 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek o godz. 8:30 i 17:00. Zakończenie rekolekcji w środę.

3. W poniedziałek o godz. 8:00 Msza św. pogrzebowa śp. Pauliny Bubieńczyk z ul. Komuny Paryskiej. Rodzinie zmarłej składamy chrześcijańskie wyrazy współczucia.

4. We wtorek o godz. 16:30 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne z SP 18, a w środę o godz. 16:30 dzieci pierwszokomunijne z innych szkół.

5. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Wchodząc do kościoła będziemy mogli nabyć palmy wykonane przez naszych parafian, a ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Z tego względu prosimy o przyniesienie materiałów do wykonania palm, do czwartku włącznie. W piątek o godz. 8:00 zapraszamy Panie do przygotowywania palm.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach. O godz. 17:15 nabożeńśwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 Msza św. sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Extra Znaki Męki Boga i Trwajcie w miłości. Dostępne są również kartki świąteczne, baranki wielkanocne i świece Caritas oraz książki autorstwa o. Augustyna Lewandowskiego pt. „Smakując życie”.

9. Dzisiaj odbywa się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic. Za tydzień odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez harcerzy, którzy w ten sposób będą zbierać fundusze na obóz.

10. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz