Dziś jest poniedziałek, 10 sierpień 2020. Imieniny: Borysa, Filomeny

Ogłoszenia duszpasterskie 26.08.2018

Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. We wtorek o godz. 10:30 Msza św. pogrzebowa za śp. Urszulę Chmielewską z ul. Lubeckiego, a w czwartek o godz. 11:30 Msza św. pogrzebowa za śp. Józefa Przegiędę z ul. Komuny Paryskiej. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach z Komunią św. Przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 27-29 września.

5. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się 8 września w par. pw. Narodzenia NMP w Gryfinie, gdzie czczony jest Obraz Matki Bożej Królowej Korony Polskiej. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 10.00, a Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb, który jest owocem pracy rąk ludzkich oraz prosić o pogodę i urodzaj na polskiej ziemi.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Miłujcie się. W sprzedaży są również miody akacjowe i lipowe z Mieszkowic.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz