Dziś jest wtorek, 21 maj 2024. Imieniny: Kryspina, Wiktora

Ogłoszenia duszpasterskie 26.09.2021

XXVI Niedziela zwykła

1. W piątek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy w piątek i niedzielę o godz. 17:30, a w sobotę o 17:15. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

4. W czwartek o godz. 13:00 Msza św. pogrzebowa za śp. Romana Witkowskiego z ul. Stalmacha. Rodzinie składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

5. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym.

6. W niedzielę 3 października gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2022. Ofiary złożone przy okazji nabywania kalendarza przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.

7. Dzisiaj jak co roku prowadzone jest liczenie wiernych

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Gościa Extra, Małego Gościa Niedzielnego, książkę „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Dostępny jest miód z Mieszkowic.

10. Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach do Rady Osiedla Żelechowa dzisiaj od godz. 9:00 do 20:00 w szkole podstawowej nr 42, ul Hoża 25.

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii, również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz