Dziś jest sobota, 24 luty 2024. Imieniny: Macieja, Bogusza

Ogłoszenia duszpasterskie 26.11.2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dziś w naszej wspólnocie gościmy Księdza Patryka z Kenii, który głosi Słowo Boże. Po Mszy Świętej istnieje możliwość materialnego wsparcia misji w Kenii. Za złożone ofiary w imieniu Księdza Patryka serdecznie dziękujemy.

2. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek na litanię do św. Mikołaja, we wtorek na koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. wieczorną odmawiamy wspólnie różaniec.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. Odwiedziny chorych Parafian z posługa sakramentalną w sobotę od godz. 8:00. O godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

4. We wtorek o godz. 9:00 Msza św. pogrzebowa ŚP. Haliny Borys z ul. Rugiańskiej a o godz. 10:30 Msza św. pogrzebowa śp. Mariana Kieliszka z ul. Rugiańskiej. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

5. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18:30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

7. Nauki rekolekcyjne rozpoczniemy od przyszłej niedzieli, które w tym roku wygłosi ks. Marcin Rolnicki posługujący w Parafii pw. św. Stanisława BM w Szczecinie.

8. Również w przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła odbędzie się tradycyjny kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

9. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz Trwajcie w Miłości. Dostępne są miody z Mieszkowic oraz kalendarze misyjne na rok 2024.

11. Za ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz