Dziś jest piątek, 27 listopad 2020. Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza

Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. W czasie nabożeństw odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze św. będą sprawowane o godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Procesja po Mszy św. o godz. 11:00 podobnie jak w zeszłym roku przejdzie: z kościoła ulicą Golisza i Komuny Paryskiej do I ołtarza przy przystanku autobusu nr 69, następnie ul. Rugiańską do II ołtarza przy skrzyżowaniu ze Stalmacha, ulicą Stalmacha do III ołtarza przy sklepie, następnie Lubeckiego do końca – ostatni IV ołtarz naprzeciw numeru 36. Zapraszam każdego, kto chciałby pomóc w budowie ołtarzy na spotkanie w środę o godz. 16:00. I ołtarz przygotowują parafianie z ulic: Golisza, Oliwkowej i Komuny Paryskiej, II ołtarz przygotowują parafianie z ulicy Rugiańskiej, III ołtarz parafianie z ul. Stalmacha, Willowej i Ludowej, IV ołtarz z ul. Lubeckiego, Tomaszowskiej i Wilczej. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek we wtorek o godz. 17:00. Proszę o przystrojenie naszych domów w obrazy czy emblematy religijne. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja wokół kościoła.

3. W czwartek o godz. 16:00 przy hotelu Vulcan odbędzie się Festyn Rodzinny, do udziału w którym zachęcamy.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. pierwszo piątkowa dla dzieci o godz. 17:00, okazja do spowiedzi św. od godz. 16:30. W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach z Komunia św., o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Różańca. W sprzedaży są również książki pt. „Jak to naprawdę z Mikołajem było” oraz miód z pasieki z Czaplina Małego k/Cerkwicy.

7. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz