Dziś jest niedziela, 5 luty 2023. Imieniny: Agaty, Adelajdy

Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę o godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach przez ks. Michała. O godz. 18:00 Msza św. sprawowana w intencji Żywego Różańca oraz nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek o godz. 10:00 Msza św. pogrzebowa śp. Kazimierza Juskowiaka z ul. Wilczej, a o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa śp. Genowefy Rudawskiej z ul. Komuny Paryskiej. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbędzie się kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które w tym roku wygłosi ks. Stanisław Szlijan.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Gościa Niedzielnego Extra z dodatkiem o św. Faustynie i Małego Gościa Niedzielnego. Dostępne są również miody z Mieszkowic i kalendarze misyjne. W sprzedaży są też książki autorstwa o. Augustyna Lewandowskiego pt. „Smakując życie”. Dostępne są już również opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

9. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz