Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2024

IV Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek na litanię do św. Mikołaja, we wtorek na koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi o godz. 17:00. Odwiedziny chorych Parafian z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8:30. O godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

3. W tym tygodniu odbędzie się mierzenie alb dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Św. Dla dzieci ze szkoły STO – wtorek, 30 stycznia, godz. 18:30. Grupa I ze SP18, klasy: 3A, 3C i 3D – środa, 31 stycznia, godz. 18:30. Grupa II ze SP 18, klasa 3 B i inne szkoły – czwartek, 1 lutego o godz. 18:30.

4. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w tym dniu sprawujemy o godz. 9:00 i 18:00. Jak każdego roku tego dnia poświęcimy gromnice.

5. Zachęcamy do udziału w jubileuszowym koncercie sakralnym wieńczącym obchody 20-lecia istnienia Chóru Politechniki Morskiej. Odbędzie się on w kościele pw. Św. Dominika, Plac Ofiar Katynia 1, w piątek o godz. 19.30. W koncercie pod batutą P. Sylwii Fabiańczyk-Makuch wybrzmią dzieła sakralne polskich i zagranicznych kompozytorów m.in. kolędy, pieśni świąteczne, gospel i utwory o tematyce morskiej. Wstęp wolny.

6. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

7. Jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. W najbliższych dniach biuro parafialne czynne będzie w tygodniu po Mszach św. wieczornych.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W sprzedaży są miody z Mieszkowic. Dostępne są również gromnice.

10. Za ofiary złożone na utrzymanie parafii składane również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy

Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz