Dziś jest wtorek, 19 styczeń 2021. Imieniny: Henryka, Mariusza

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. W środę rozpoczynamy maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które odbywają się codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Dzisiaj obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego, o godz. 15:00. zapraszam na Godzinę Miłosierdzia. Do tego święta przygotowujemy się przez nowennę do Miłosierdzia Bożego odmawianą codziennie przed Mszą św. o godz. 18:00, na którą serdecznie zapraszam. W sąsiedniej parafii pw. Miłosierdzia Bożego Msza św. odpustowa o godz. 18:00, na którą Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę odwiedziny w domach z Komunią św. przez ks. Grzegorza od godziny 8:30. Po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic różańcowych. Ksiądz proboszcz swoich chorych odwiedzi w sobotę 11 maja.

4. We wtorek o godz. 10:30 Msza św. pogrzebowa za śp. Bożenę Mikołajewską, a o godz. 13:00 Msza św. pogrzebowa z ciałem za śp. Mariannę Sidorczuk. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

5. W poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, a we wtorek uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski – Msze św. w tych dniach o godz. 7:00 i 18:00. Natomiast w piątek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w środę i piątek o godz. 9:00 i 18:00.

6. Organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Portugalii w dniach 6-15 września. Szczegóły na stronie internetowej.

7. W dniu 12 maja organizujemy festyn parafialny. Prosimy o przynoszenie fantów na loterię.

8. Komunikaty Kurii Metropolitalnej.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

10. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Różańca.

11. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz