Dziś jest czwartek, 9 lipiec 2020. Imieniny: Lukrecji, Weroniki

Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020

XIII Niedziela zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie aż do wtorku dzisiaj o godz. 17:30, a w pozostałe dni po Mszy świętej o godz. 18:00. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

3. W poniedziałek przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, a w piątek święto św. Tomasza apostoła. Msze św. w tych dniach o godz. 7:00 i 18:00. Zgodnie z tradycją w uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła złożyć można ofiarę na tzw. Świętopietrze.

4. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 11:00 kolejne dzieci przystąpią do I Komunii świętej.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się. Dostępny jest miód z Mieszkowic.

7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka do puszek Caritas na rzecz letniego wypoczynku dzieci z rodzin wielodzietnych, ubogich i zagrożonych patologią.

8. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz