Dziś jest poniedziałek, 10 sierpień 2020. Imieniny: Borysa, Filomeny

Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018

XXX Niedziela zwykła

1. W środę o godz. 17:30 zakończymy nabożeństwa różańcowe. Dzieci szczególnie zapraszamy we wtorek.

2. W czwartek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Natomiast w piątek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00.

3. W sobotę 3 listopada rozpoczynamy modlitwę wypominkową trwającą do 28 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na wyposażenie plebanii. W dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:00. W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych w domach z Komunią św., a po Mszy św. sprawowanej w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

6. Informujemy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych w Szczecinie zostaną odprawione Msze Święte wg następującego porządku: na Cmentarzu Centralnym przy ul. Ku Słońcu, w Kaplicy Głównej, o godz. 9:00, 12:00 i 15:00; na Cmentarzu Nowym przy ul. Bronowickiej o godz. 15:00. Z Kaplicy Głównej bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12:00 sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Abp Metropolity Andrzeja Dzięgi, wyruszy procesja modlitewna za zmarłych.
We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada br. na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy grobowcu kapłańskim zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 15:00. Przewodniczył jej będzie Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga. W tym dniu w Bazylice Archikatedralnej Mszę Świętą o godz. 12:00 odprawi Ks. Bp Henryk Wejman, a o godz. 18:00 Ks. Abp Metropolita Andrzej Dzięga.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Anioła Stróża i Miłujcie się. W sprzedaży są również miody akacjowe i wielokwiatowe z Mieszkowic.

9. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pogodnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz