Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Msze św. roratnie codziennie o godz. 18:00 oraz na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek przed Mszą św. odmawiamy wspólnie różaniec.

2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom pierwszokomunijnym medaliki.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:30. W sobotę o godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz wieńców i ozdób adwentowych, przygotowanych przez młodzież WTZ z Gorzkowa koło Mieszkowic.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i książkę „Mikołaj święty. Żywot, dzieło i cuda wielkiego biskupa z Miry”. Dostępne są już również opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny.

7. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii, również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz