Dziś jest piątek, 15 styczeń 2021. Imieniny: Domosława, Makarego

Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu

1. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę i piątek o godz. 17:30 odmawiamy wspólnie różaniec. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w piątek na Drogę Krzyżową dla dzieci o godz. 17:00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej, w niedziele na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.

2. Zachęcamy do odmawiania różańca codziennie o godz. 20:30 w intencji ustania epidemii koronowirusa. Transmisja prowadzona jest w telewizji Trwam o godz. 20:20.

3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Wchodząc do kościoła będziemy mogli nabyć palmy wykonane przez naszych parafian, a ofiary ze sprzedaży przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu. Z tego względu prosimy o przyniesienie materiałów do wykonania palm, do czwartku włącznie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30, spowiadamy w zakrystii codziennie od 17:30. Ze względu na obecną sytuację nie będzie odwiedzin chorych w domach. O godz. 17:15 nabożeństwo wynagradzające, a po Mszy św. o godz. 18:00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

6. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, dostępne są również świece i baranki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne.

7. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie kościoła, plebanii i utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz