Dziś jest niedziela, 29 marzec 2020. Imieniny: Wiktoryna, Helmuta

Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019

XXVI Niedziela zwykła

1. We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Nabożeństwa dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:30. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe. Jak co tydzień przed Mszą św. wieczorną odmawiamy: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16:30, a o godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci. W sobotę odwiedziny chorych w domach od godz. 8:30. Nabożeństwo wynagradzające o godz. 17:15, a po Mszy św. sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

3. We wtorek o godz. 9:00 Msza św. pogrzebowa z ciałem śp. Barbary Podolskiej, a o godz. 11:00 Msza św. pogrzebowa z ciałem śp. Marzeny Tołuwińskiej. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia.

4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie zapraszamy rodziców dzieci rocznicowych.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy dzieciom różańce.

6. Komunikaty Kurii Metropolitalnej.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Jest też do nabycia miód spadziowo-ziołowy z Czaplina Małego k/Cerkwicy.

9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzona będzie zbiórka do puszek na KUL i WT US.

10. Za wszystkie ofiary złożone na wyposażenie plebanii i utrzymanie parafii, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
proboszcz