Dziś jest wtorek, 23 lipiec 2024. Imieniny: Bogny, Sławosza

Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023

XXX Niedziela zwykła

1. We wtorek zakończymy modlitwę różańcową sprawowaną codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek. Zapraszamy na nabożeństwa cotygodniowe: w poniedziałek litanię do św. Mikołaja, we wtorek koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. W czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00.

3. Od 2 listopada rozpoczynamy modlitwę wypominkową trwającą do 21 listopada codziennie o godz. 17:30. Nadal możemy wziąć kartkę na wypominki. Proszę pamiętać o dopisaniu nazwy ulicy i numeru klatki, abyśmy mogli zawiadamiać o terminie tej modlitwy. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na utrzymanie parafii. Przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – warunki wymienione są w gablotach i na stronie internetowej, razem z terminami modlitwy wypominkowej.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 17:00. W sobotę o godz. 8:00 odwiedziny chorych w domach. Po Mszy św. o godz. 18:00 sprawowanej w intencji Żywego Różańca zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy książeczki dzieciom pierwszokomunijnym.

6. Zapraszamy na Requiem Gounoda w wykonaniu Chóru Amatorskiego przy Operze na Zamku we wtorek o godz. 18:30.

7. Komunikat Kurii Metropolitalnej.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tygodnia życzymy obfitego Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

9. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego oraz Trwajcie w Miłości. Dostępne są miody z Mieszkowic oraz kalendarze misyjne na rok 2024.

10. Za wszystkie ofiary złożone na utrzymanie parafii również przez konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!

Wszystkim Parafianom i Gościom uczestniczącym w tej Mszy św., także przez transmisję internetową życzę spokojnej niedzieli i całego tygodnia, który dzisiaj rozpoczynamy
Ks. Ryszard Kamiński
Proboszcz